۱۵۸۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی دزفول در سال ۱۴۰۰ وارد شد

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۵:۰۳ ق.ظ 446 بازدید

🔸مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: در سال زراعی ۱۴۰۰ به دلیل مشکلات آبی و خشکسالی، یک هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه کشاورزی این شهرستان وارد شد.

🔸احمد زارعی پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان دزفول که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در کشت‌های پاییزه که از اواخر تابستان گذشته آغاز شده تولیدات قابل توجهی در دزفول برداشت شد به طوری که در حوزه سبزی و صیفی با وجود مشکلات بازار از جمله نخریدن محصول و ضرر کشاورزان ولی اتفاقات خوبی در حوزه صادرات رخ داد.

🔸وی از صادرات ۷۰ هزار تن محصول سبزی و صیفی دزفول به کشورهای خارجی خبر داد و افزود: این میزان محصولات در قالب ۵ هزار محموله از دزفول قرنطینه و پلمب و به مقصد کشورهای مختلف به ویژه کشورهای حوزه اوراسیا صادر شد که این اقدام یک کار بزرگ و نتیجه برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های مستمر بود.

🔸مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به تولید سالانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تن محصولات استراتژیک شامل گندم، کلزا و چغندر قند در دزفول گفت: این محصولات صرفاً در بازه زمانی اردیبهشت و خرداد باید جمع‌آوری، خریداری، حمل، انبارداری و سپس به مقصدهای مورد نیاز از جمله کارخانه جات، سیلوها و مراکز خرید ارسال و حمل شوند. حمل این حجم از محصولات با ۳۰ هزار کامیون انجام می‌شود و حجم کاری در این زمینه بسیار گسترده است.

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی