پیش بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن مرکبات در دزفول

۱۴۰۱-۰۹-۲۸ ۷:۱۷ ق.ظ 85 بازدید

معاون فنی جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان زمان برداشت، افزون بر ۱۰۰ هزار تن مرکبات از باغات شهرستان دزفول برداشت شود.علی کرمی افزود: مرکبات دزفول در سطح حدود هفت هزار هکتار کشت شده که حدود ۶ هزار هکتار آن بارور است.

وی تولید در فصل زمستان و خارج از فصل را از شاخص‌های ویژه مرکبات دزفول دانست و ادامه داد: برداشت مرکبات دزفول از شهریورماه با برداشت لمون محلی آغاز می‌شود و تا فروردین ماه ادامه دارد.

معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول بیان کرد: سلامت محصول از دیگر شاخص‌های مرکبات دزفول است و طبق برنامه‌های کارشناسی و مبارزه بیولوژیک با حشرات و آفات ادعا می‌کنیم سالم‌ترین مرکبات کشور در استان خوزستان و شهرستان دزفول تولید می‌شود.

وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی فعلی منطقه توصیه می‌شود مردم کشور و هم استانی‌ها برای دیدن باغات و گردشگری به شهرستان دزفول سفر کنند.

کرمی اظهارکرد: مرکبات در رقم‌ها و گونه‌های مختلفی در دزفول وجود دارند که شامل انواع لمون‌ها، پرتقال، نارنگی و گریپ فروت هستند.

وی افزود: با توجه به وضعیت مطلوب مرکبات دزفول از نظر سلامت و طعم و مزه، بازار هدف بیشتر مرکبات دزفول، استان خوزستان است ضمن اینکه به سایر استان‌های کشور نیز صادر می‌شوند.

مرجع / ایرنا

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی