وزیر جهاد کشاورزی: اختیارات ویژه در حوزه کشاورزی به استان خوزستان واگذار می شود

۱۴۰۰-۰۶-۰۷ ۳:۳۵ ق.ظ 673 بازدید

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه خوزستان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی ایران است، گفت: اختیارات ویژه در حوزه کشاورزی به استان واگذار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید رئیس جمهور از روستای جفیر استان خوزستان در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر سیما، اظهار کرد: با توجه به این که مسائل آب و کشاورزی و خشکسالی‌های اخیر به عنوان یکی از چالش‌های موجود منطقه بوده است، در سفر یک روزه رئیس جمهور به استان خوزستان بنده و وزیر نیرو همراه رئیس جمهور هستیم.

وی تصریح کرد: استان خوزستان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی ایران است و در حوزه تولید محصولات کشاورزی رتبه نخست را دارد.

ساداتی نژاد گفت: تقریبا یک و نیم میلیون هکتار اراضی کشاورزی در خوزستان داریم و سالانه ۱۷ و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی و غذایی در این استان تولید می‌شود.

وی با بیان این که خوزستان یک منطقه حائز اهمیت در حوزه امنیت غذایی است، خاطرنشان کرد: سالانه ۶۰ هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی در استان خوزستان تولید می شود و به نگاه ویژه‌ای نیاز دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس توصیه های رئیس جمهور، به سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان هم به صورت ویژه نگاه خواهد شد و اختیارات ویژه در حوزه کشاورزی به استان واگذار خواهد شد.

ساداتی نژاد با اشاره به این که در خشکسالی‌های اخیر در تامین آب دچار چالش‌هایی بودیم، اظهار کرد: دغدغه وزارت جهاد کشاورزی در مرحله اول کشت پاییزه است و در این سفر با وزیر نیرو در حال بررسی چگونگی کشت محصولات پاییزه بر اساس الگوی کشت منطقه خواهیم بود.

وی ادامه داد: دومین مسئله، مربوط به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان خوزستان است؛ فاز نخست این طرح تقریبا به پایان رسیده و فاز دوم آن هنوز آغاز نشده و مطالبه مردم منطقه در حوزه کشاورزی شروع فاز دوم این طرح است.

ساداتی نژاد گفت: وزارت جهاد کشاورزی مطالعات ورود به فاز دوم این طرح را شروع کرده و با کمک ظرفیت‌های داخلی استان خوزستان در حوزه پیمانکاران محلی با نگاه کلان، در حوزه تأمین اعتبار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و شروع آن در پایان جلسه امروز تصمیم گیری خواهد شد.

www.maj.ir

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی