همزمان با هفته دولت انجام شد؛ دیدار وزیر جهاد کشاورزی با رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی

۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۴:۲۱ ق.ظ 2124 بازدید

همزمان با گرامی داشت هفته دولت، رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از نمایندگان سایر کمیسیون های مجلس با وزیر جهاد کشاورزی در محل این وزارت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این دیدار از اهتمام نمایندگان مجلس در شناسایی و پیگیری های آنان برای رفع مشکلات بهره برداران بخش کشاورزی قدردانی کرد و افزود: با توسعه تعاملات دولت و مجلس، حل مسائل و مشکلات بخش کشاورزی تسهیل و تسریع می شود.

وی در بخشی از این نشست، به حمایت های کشورهای پیشرفته از بخش کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته، در مراحل تولید و صادرات به کالاهای کشاورزی یارانه پرداخت می شود و محصولات کشاورزی تولید داخل باید با کالاهای کشاورزی یارانه ای کشورهای پیشرفته رقابت کند.

حجتی ادامه داد: کشور ژاپن و یا کشورهای اروپایی برغم برخورداری از منابع فراوان ارزی، حضور در پیمان ها و معاهدات متعدد اقتصادی و عدم فشارهای بین المللی، در تولید و تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز خود نگاه به داخل دارند و با وجود توانایی در واردات محصولات کشاورزی، از تولیدات کشاورزان داخلی خود حمایت می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که وضعیت ذخایر و تامین نهاده های تولید محصولات کشاورزی برغم محدودیت ها مطلوب است، اظهار امیدواری کرد با تعامل دولت و مجلس بتوانیم بیش از پیش حمایت از تولید داخلی محصولات کشاورزی را دنبال کنیم.

در این نشست، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به این که مصالح بخش کشاورزی و پیگیری توسعه آن اصلی ترین دغدغه این کمیسیون است، تصریح کرد: بهبود کانال های بازاررسانی و حذف واسطه ها در راستای حمایت از بخش کشاورزی ضروری است.

احمدعلی کیخا بر اهمیت نقش بازرگانی کشاورزی در حمایت از تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: پایین نگه داشتن مصنوعی نرخ ارز موجب زیان و ضربه به بخش کشاورزی است.

وی، تمرکز در سیاستگذاری و برنامه ریزی در حوزه های اقتصادی و بازرگانی کلان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: برون سپاری تصدی گری ها در حوزه بازرگانی و سایر زیربخش ها در راستای حمایت از تولیدات کشاورزی باید انجام شود.

منبع : www.maj.ir

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی