ساداتی‌نژاد: پرداخت مطالبات گندمکاران تا هفته آینده به روز می‌شود

۱۴۰۱-۰۴-۲۲ ۶:۵۷ ق.ظ 337 بازدید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: پرداخت مطالبات گندمکاران تا هفته آینده به روز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد، امشب در خبر ۲۱ شبکه یک سیما درباره پرداخت مطالبات گندمکاران، گفت: تا به امروز چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تن گندم خریداری شده و در حال رسیدن به مرز ۵ میلیون تن هستیم و امیدواریم با توجه به شرایط که وجود دارد به مرز ۶ میلیون تن خرید گندم در کشور برسیم.

به گفته وی، در سال گذشته میزان خرید گندم در کشور ۴.۵ میلیون تن بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که تا به امروز ۴۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است، تصریح کرد: با پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران طی امروز تا ۱۱ تیر ماه مطالبات گندم خریداری شده پرداخت شده است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا ۱۰ روز عقب‌ماندگی در پرداخت مطالبات را از طریق بانک‌های مختلف و سازمان برنامه و بودجه تا هفته آینده به روز کنیم.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان از این مبلغ را بانک کشاورزی براساس قانون پرداخت خواهد کرد و همچنین ۱۵ هزار میلیارد تومان دیگر برعهده سایر بانک‌ها بوده و الباقی بر عهده سازمان برنامه و بودجه است.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری در پرداخت مطالبات گندمکاران داریم، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با سرعت خودمان را در این زمینه به روز کنیم.

مقام عالی وزارت با اشاره به اتخاذ سه تصمیم مهم در ابتدای امسال برای حمایت از تولید داخل بخصوص در گندم و رسیدن به خودکفایی و کاهش وابستگی در دولت سیزدهم، افزود: در ابتدای سال قیمت گندم به ۱۱,۵۰۰ تومان افزایش یافت که تصمیم بسیار مهمی بوده است.

وی با اشاره به کاهش ۴۵ درصدی قیمت کودهای پایه در این راستا، گفت: این اتفاق در تغذیه اثرگذار است و  فوق العلاده مهم در عملکرد غلات به شمار می‌رود.

ساداتی‌نژاد خرید قراردادی از شهریور ماه را سومین تصمیم برای حوزه گندم عنوان کرد و افزود: لذا ما در سال آینده با این سه تصمیم؛ وضعیت بسیار مطلبوبی را در تولید گندم، خرید آن و رسیدن به خودکفایی خواهیم داشت

وی با بیان این که ما روزانه در حال خرید گندم هستیم، یادآور شد: این خرید تا مرداد ماه ادامه خواهد داشت و ما در حال حاضر ده روز تاخیر در پرداخت گندم خریداری شده داریم و انشالله با پیگیری‌های در حال انجام آن را به روز خرید  نزدیکتر می‌کنیم.

وزیر جهادکشاورزی در پایان از همه  گندمکاران که با غیرت در جهت خودکفایی و تامین امنیت غذایی تلاش می‌کنند از بابت تاخیر در پرداخت مطالبات عذرخواهی کرد.

www.maj.ir

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی