بهره برداری از شش طرح کشاورزی در دزفول

۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۴:۴۲ ق.ظ 325 بازدید
مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: ۶ طرح کشاورزی امروز در آیینی به مناسبت هفته دولت در شهرستان دزفول به بهره برداری رسید.
 احمد زارعی افزود این طرح‌ها برای ۴۸ نفر به صورت مستقیم و ۴۲ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده‌اند.او می گوید:این طرح‌ها در مجموع با  ۴۳.۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی، ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال یارانه دولتی اجرا شده‌اند.

به گفته او یک طرح گلخانه نشاء توت فرنگی توسط عبدالمحمد پلارک با ۳۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی در شهرک گلخانه‌ای اجرا شده که برای ۶ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

زارعی گفت: یک طرح گلخانه نشاء صیفی دیگر توسط عبدالحسین امیدیان با ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۶.۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی در شهرک گلخانه‌ای دزفول اجرا شده که برای ۶ نفر به صورت مستقیم و هفت نفر غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.

بگفته وی یک طرح گلخانه نشاء صیفی نیز توسط پرویز آزاد با ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۲۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی اجرا شده که برای پنج نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر غیرمستقیم اشتغالزایی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به اجرای ۲ طرح آبیاری تحت فشار و کم فشار گفت این طرح‌ها در ۲ قطعه ۴.۵ و ۳۴ هکتاری با سرمایه گذاری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اجرا شدند و در مجموع ۶ میلیارد ریال یارانه دولتی دریافت کردند.

این طرح‌های آبیاری برای ۶ نفر اشتغالزایی داشتند و یک طرح تسطیح اراضی نیز با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون ریال در ۱۳۰ هکتار زمین کشاورزی اجرا شده که از سه میلیارد ریال یارانه دولتی نیز برخوردار شده است.

مرجع / باشگاه خبرنگاران

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی