اجرای طرح‌های گلخانه‌ای دزفول نیازمند تامین زیرساخت‌ها

۱۳۹۹-۰۵-۳۰ ۵:۳۴ ق.ظ 1365 بازدید

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با بیان اینکه زیرساخت‌های آب و برق برای اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در برخی مناطق در دزفول فراهم نیست، گفت: برای اجرای طرح‌های گلخانه ای باید زیرساخت‌ها را تامین کرد.

احمد زارعی با بیان اینکه واگذاری زمین برای اجرای طرحهای کشاورزی  طبق ضوابط و قوانین صورت می گیرد گفت:  ۱۸۳ واحد گلخانه در دزفول وجود دارد که حدود ۱۹ واحد آنها فعال هستند.
وی گفت: طرحهای گلخانه ای در ابتدا برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در نظر گرفته شده بود که راهکار غلطی بود زیرا کارشناس کشاورزی که تازه فارغ التحصیل شده است تجربه و سرمایه ندارد و برای راه اندازی یک گلخانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد ریال سرمایه نیاز دارد.
وی با بیان اینکه این طرح ها به فارغ التحصیلان واگذار شد ولی  توانایی انجام کار را نداشتند گفت: این افراد جوان تازه فارغ التحصیل امکان دریافت وام های میلیاردی را نداشتند که مقرر شد گلخانه ها به  افرادی سپرده شود که توانایی سرمایه گذاری داشته باشند.
وی با بیان اینکه واگذاری گلخانه ها پروسه طولانی دارد گفت: پس از واگذاری یکی از گلخانه ها، ۲ حلقه چاه برای تامین آب آن حفر شد ولی تجهیز نشدند و امکان شروع کار نبود، پس از ۲ سال با پیگیری های فراوان مشکل آب حل شد.
زارعی افزود: برق این گلخانه  باوجود  ۲ سال دوندگی، پیگیری استانی و شهرستانی  و برداشتن موانع مختلف هنوز وصل نشده و تازمانی که زیرساخت ها فراهم نشود نمیتوان از سرمایه گذار خواست تولید کند.
مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واگذاری زمین ها استیجاری بوده و تحت هیچ شرایطی حق خرید و فروش وجود ندارد گفت: ۲ مورد خرید و فروش زمین واگذار شده در دزفول  مشاهده شد که خلع ید شد و  با تخلف در این حوزه  برخورد قانونی خواهد شد.
زارعی افزود: با وجود مشکلات موجود، در هفته دولت ۱۰ واحد گلخانه در دزفول بهره برداری خواهند شد .

http://khouznews.ir/ : منبع

سوالات و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا اطلاعات قسمتهای ستاره دار را پر نمایید

طراحی و بهینه سازی توسطمکعب جادویی